Aster amellus

Amellaster on üks varasematest õitsejatest alustades juulis ja lõpetades sügiskülmadega. Kergelt lõhnavate õite värvus võib olla roosast tumelillani. Õied on väiksed, u 5 cm läbimõõduga ja on koondunud hõredatesse kännasjatesse õisikutesse. Puhmas on kiire kasvuga, kompaktne, kõrgus ja läbimõõt on keskmiselt 50 cm. Levib maa-aluste risoomide abil, ei vaja toestamist. Tumerohelised lehed pakuvad õitele ilusat kontrasti ja on haigustele väga vastupidavad.
Kasvukoht peaks olema soe ja päikeseline, pinnas väga hea drenaažiga ja eelistatult suurema lubjasisaldusega. Pinnapealse juurestiku tõttu, tuleb põuaperioodil taimi kasta. Kuna taimed on suhteliselt kiire kasvuga, tuleb puhmast välimuse hoidmiseks ja rikkaliku õitsemise tagamiseks ka iga paari aasta tagant jagada.
Amellastrid on vastupidavad ja pikaealised taimed. Nad aitavad suve pikendada, alustades õitsemist suve teisel poolel, kui teised püsililled hakkavad juba lõpetama. Nad on suurepärased lõikelilled ja liblikate lemmikud. Sobivad kaaslased on anemoonid, siilkübarad, päevakübarad, kõrged kukeharjad, kõrred, kirbutatar, aed-leeklill, lursslill jne