Roosid

  • Enamus meie roosidest on kasvatatud 4l pottides ning õitsevad aias rikkalikult juba istutusaastal
  • Pöörame erilist tähelepanud istikute kvaliteedile,  haiguskindlusele ja sobivusele meie kliimasse
  • Kõik meie roosiistikud on AA kvaliteediga ja 3-5 hargnenud põhioksaga
  • Sortimendis on üle 50 sordi peenra -, pinnakatte -, pargi -, roni ja uus-antiikroose
  • Sortimenti kuuluvad hoolikalt valitud sordid maailma parimatelt sordiaretajatelt (Kordes, Tantau, Meilland, Poulsen, NIRP, Interplant)
UUS-ANTIIKROOSID

Kõige populaarsem rooside rühm. Õiekuju meenutab vanu inglise roose, kuid põõsad on kompaktsema kasvu ja tugevamate võrsetega. Sobivad nii peenrale kui lõikeõiteks. Enamasti lõhnavad.

VÄÄRISROOSID

Suurte õite ja klassikalise õiekujuga sordid. Sobivad hästi lõikeõiteks ja peenrasse. ‘Dominica’®, ‘Fiji’®, ‘Malta’® ja ‘Mauritius’® on ‘Holiday Island’® seeriast, mis eristab neid  teistest väärisroosidest oma madalama ja kompaktsema kasvu poolest. Soovitame neid sorte kasutada ka aiavaasides. Talveks võib konteinerroosid istutada koos potiga peenrasse. Järgmisel kevadel tuleb nad ümber istutada pisut suuremasse potti ning lisada värsket mulda ja väetist.

PEENRAROOSID

Õied on suuremad kui pinnakatteroosidel, kuid väiksemad kui uus-antiik- ja väärisroosidel. Korduvõitsejad. Vajavad vähem hoolt kui uus-antiik- ja väärisroosid. Kasutatakse rühmana või üksikult ja seguistutustes püsilillepeenras.

PINNAKATTEROOSID

Pinnakatteroose kasutatakse suuremate rühmadena suure värvilaigu saamiseks. Pinnakatterooside seas on nii püstisema kasvuga kui laiuvaid sorte. Eriti laiuvaid sorte on kasutatud ka aiavaasides ja ampliroosidena. Nad on väikesemate õitega, kuid see-eest väga rikkaliku ja pikema õitsemisajaga kui teised roosirühmad. Lehed on enamasti  tumedad ja läikivad. Lõhnavad väga õrnalt või üldse mitte. Pinnakatteroosid on eriti haiguskindlad ja hea talvitumisega, mistõttu saab neid edukalt kasutada linnahaljastuses.

RONIROOSID

Roniroosid on tugeva kasvuga kõrged põõsad, mille pikki varsi saab painutada tugirestile, terrassipiirdele, müürile või postamendile. Nad on terve ja läikiva lehestikuga. Meie valikus olevad sordid õitsevad juba esimese aasta võrsetel ja on korduvõitsejad. Talveks tuleb varred tugedelt vabastada, alla painutada ja katta. 

TERRASSIROOSID

Kompaktse kasvu ja rikkaliku õitsemisega miniroosid. Müügil ilusa potiga, mille saab kohe terrassile panna. Äraõitsenud õisi eemaldades õitsevad läbi terve hooaja. Talvitamiseks kaeva sügisel taimed koos potiga või ilma potita peenrasse ning kata kuuseokstega. Järgmisel kevadel istuta veidi suuremasse potti lisades värsket mulda ja väetist. Omajuursetest miniroosidest eristuvad nad sellega, et on silmastatud tugevakasvulisele alusele, mis annab neile potiroosidega võrreldes suurema ja tugevama kasvu.

PARGIROOSID

Vastupidavad ja külmakindlad põõsad, mis vajavad vähem hooldust kui peenra- ja põõsasroosid. Võrreldes peenra-, pinnakatte- ja uus-antiikroosidega on pargiroosid lühema õitsemisajaga. ‘Hansaland’ ja ‘Robusta’ on ainukesed korduvõitsejad. Mõnedel sortidel on ka dekoratiivsed viljad.